skip to Main Content

Kıbrıs tüp bebek tedavisi, doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftler için bir umut kapısı olmakta. İnsanlar çocuk sahibi olma yolunda doğru adımlar atarlarken, farklı hususlara da dikkat etmektedirler. Çok eski zamanlardan bu yana insanların en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de bebek cinsiyeti seçimidir. Eskiden günümüze kadar uzanan cinsiyet seçimlerinde etkili olduğu düşünülen bazı batıl inançlar da bulunmakta. Beslenme yöntemleri ile ya da takvimler belirlenerek cinsiyet seçimi yapmak hedeflenebiliyor. Ancak, günümüzde gelişen teknolojik yöntemler sayesinde bu tip yöntemlerin yerini bilimsel çalışmalar aldı.

 

Farklı kültürlere baktığımız zaman, cinsiyetlere yüklenen anlamların da çeşitlilik gösterdiğini görebiliriz. Kimi kültürler kadını birinci sınıf olarak görseler de bu durum tam tersi de olabiliyor. Ancak günümüzde bu tip kültürlerin çok fazla sürdürüldüğünü söylemek doğru olmaz. Halen bazı coğrafyalarda cinsiyetçilik kültürü yaygın olsa bile, dünya geneline bakıldığında her iki cinsiyetin eşit olduğu düşüncesi çok daha baskındır. Madem cinsiyet konusunda eşitlik var, o zaman insanlar neden cinsiyet seçimi yapmak istiyorlar? sorusunu da merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle, Kıbrıs tüp bebek tedavisi gibi tıbbi çalışmalarda cinsiyet seçiminin yapılabilir olduğunu söylemek gerekir. İnsanların cinsiyet seçimi yaptırmalarında ise öne çıkan bazı hususlar bulunuyor;

 

Kalıtsal Hastalıklara Bağlı Cinsiyet Seçimi

 

İnsanlarda genetik olarak taşınabilen bazı hastalıklar olabilir. Bu kalıtsal hastalıkların önüne geçebilmek için ise cinsiyet seçimi yönteminden faydalanılması oldukça muhtemel. Kıbrıs tüp bebek merkezleri ile iletişime geçilerek, cinsiyet seçimi yapılabilmekte. Öncelikli olarak, kalıtsal hastalıkların belirlenmesi ve buna göre hangi cinsiyette bu hastalıkların görülme riskinin daha yüksek olduğunun analiz edilmesi önemlidir. Kadın hastalıkları olan bireyler erkek cinsiyet seçimi yapmakla beraber, erkekte riski daha yüksek olan hastalıklarda da kız bebek sahibi olmak istenebiliyor. Bu noktada, güvenilir bir Kıbrıs tüp bebek merkezi ile sürece başlayarak cinsiyet seçimi yönteminden maksimum fayda görebilmek mümkün.

 

Aile Planlaması İçin Cinsiyet Seçimi

 

Birden fazla çocuğu olan aileler, günümüzde aile planlaması yapmak için cinsiyet seçimi yönteminden faydalanabiliyorlar. İnsanlar artık çok fazla çocuk sahibi olmaktan kaçınır hale geldiler. Hal böyle olunca da cinsiyet seçimi ile aile planlaması yapmak önemli bir konuma ulaştı. Aile planlaması için de cinsiyet seçimi yapmak isteyenler de yine Kıbrıs tüp bebek merkezleri ile iletişime geçiyorlar. Kıbrıs tüp bebek merkezlerinin uzman ekipleri tarafından yapılan işlemler sonucunda yüksek başarı oranları yakalanmaktadır.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimiz bünyesinde kurulu genetik laboratuvarlar sayesinde, cinsiyet seçimi tedavisinde önemli bir aşama kat edilmektedir. Yüksek başarı oranları ile cinsiyet seçimi yaptırmak için güvenle tedaviye başlayabilirsiniz.

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde stresin tedaviye etkisini merak ediyorsanız; Stres Tüp Bebek Tedavisinin Başarısını Etkiler mi? yazımızı okumalısınız!

 

 

Back To Top