skip to Main Content

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde embriyo kalitesine önem verilmesinin temel sebebi, tedavinin başarı oranını artırmaktır.

Sorunsuz ve sağlıklı bir gebelik elde edebilmeniz için, embriyoların kalitesine önem veren Kıbrıs tüp bebek merkezi ile tedaviye başlamanız gerekir. Son zamanlarda gelişen teknoloji ve artan yöntemler neticesinde, embriyo kalitenizin test edilme aşamaları kusursuz bir şekilde gerçekleştirilir.

Kaliteli bir embriyo için, anne adayından alınan yumurta hücreleri ile baba adayından alınan spermlerin iyi bir şekilde birleştirilmesi gerekir. Bu konuda sizin üstünüze düşen görev ise, bu işlemleri en iyi şekilde gerçekleştiren bir Kıbrıs tüp bebek merkezi bulmaktır.

Genellikle 3 ya da 5’inci günlerde gerçekleştirilen embriyo transferi, sizin sağlıklı bir gebelik yaşamanız için özel olarak ayarlanmaktadır. Embriyo transferlerinde Kıbrıs tüp bebek merkezinin yapmış olduğu işlemler, ne kadar orantılı ve eşit olursa gebe kalma şansınız da bir o kadar artacaktır.

 

Embriyo Transferinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Embriyo transferinde yumurta ve sperm hücrelerinin kalitesi çok önemli olduğu için, çift olarak dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da olabilir. Hücreler için ne yapılırsa yapılsın değiştiremeyeceğiniz bazı etkenler bulunuyor olsa da birkaç hususta değişiklik yapmak sizin elinizdedir.

Embriyo transferinin en etkili şekilde gerçekleştirilmesini ve sonrasında sağlıklı bir gebelik yaşamak istiyorsanız değiştirmeniz gereken bazı alışkanlıklar bulunabilir. Sigara, alkol gibi zararlı maddelerin kullanımının tamamen bitirilmesinin yanı sıra çiftlerin beslenme alışkanlıklarına da dikkat etmeleri gerekir.

Erkeklerde fazla kilo, sperm kalitesini etkileyen bir faktör olarak karşınıza çıkabilir. Özellikle erkeklerin, tüp bebek sürecinde embriyo kalitesini düşürmemek adına bazı diyetleri yapmaları da önerilir.

Çiftlerin embriyo kalitesini artırmak için yapmaları gereken bir diğer önemli husus ise, uykularını düzene sokmaktır. Uyku düzeni olmayan çiftlerin, yumurta ve sperm hücrelerinde bazı bozukluklar da meydana gelebilir ve bu durumda da embriyo kalitesinin düşmesi kuvvetle muhtemel.

 

Sağlıklı Bir Gebelik İçin Embriyonun Önemi

Embriyo kalitesi yüksek olan çiftlerin, gebe kalma oranları daha yüksek olduğu için merkezimiz tarafından bu konuya ayrı bir özen gösterilmektedir. Gelişen teknolojiyi çalışmalarına en iyi şekilde entegre edebilmeyi başarmış olan Kıbrıs tüp bebek merkezimiz, çiftlerin sağlıklı bir gebelik yaşamaları için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

Sağlık bir gebelik süreci geçirmek için embriyo kalitesi ve transferi gibi konuların üzerinde duran çiftlere merkezimiz tarafından destekler de sağlanmaktadır. Bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Back To Top