skip to Main Content

Rahimde oluşabilecek yapısal problemlerin tedavisinde, rahimin içini net bir şekilde görebilmek için histeroskopi uygulanmaktadır. Histeroskopi uygulamasına alternatif olarak karından ameliyatlar uygulansa bile, bu uygulamalar daha zor ve ağrılı olduğu için insanlar genellikle histeroskopi’yi tercih etmektedirler.

Günümüzde birçok farklı kadın hastalıklarının tedavisinde bu işlem uygulanmaktadır. Hal böyle olunca da işlem hakkında merak edilen pek çok konuda ortaya çıkmıştır. Özellikle, histeroskopi sonrası tüp bebek ne zaman yapılır? sorusu en çok sorulan sorular arasında yer alıyor.

 

Tüp Bebek Tedavisinde Histeroskopi Neden Uygulanır?

Kıbrıs tüp bebek merkezinde başarılı ile uygulanan tüp bebek tedavisi sonucunda, farklı nedenlerden dolayı tüp bebek başarısızlıklarında histeroskopi işlemi uygulanabilmektedir. Ancak, riski en aza indirgemek ve gebelik şansını artırmak amacıyla Kıbrıs tüp bebek tedavisi öncesinde de bu işlemden faydalanılması muhtemeldir.

Kıbrıs tüp bebek tedavisinin başarısız olduğu durumlarda histeroskopi uygulanmasının temel amacı, rahimin içerisinde bulunan boşlukta bebeğin tutunmasına engel olacak etkenleri belirlemektir. Bu sayede, oluşabilecek herhangi bir problem önceden belirlenerek hızlı bir şekilde tedavi yöntemlerine başlanılmaktadır.

Tüp bebek tedavisi öncesinde, histeroskopi uygulanmasındaki amaç ise, rahim duvarına çentik atarak bebeğin tutunma ihtimalini artırmaktır. Bu sayede Kıbrıs tüp bebek tedavisinin başarı oranlarını artırmak da mümkündür.

 

Histeroskopi Sonrasında Tüp Bebek Tedavisine Başlamak İçin Ne Kadar Süre Beklenilmeli?

Histeroskopi ameliyatı sonrasında, Kıbrıs tüp bebek tedavisine ne zaman başlanması gerektiği de merak konusu olmaktadır. Ameliyat sonrasında tüp bebek tedavisine başlamak için sürenin belirlenmesinde, hangi ameliyatın yapıldığı son derece önemlidir.

Başarısız geçen Kıbrıs tüp bebek tedavisi sonrasında histeroskopi ameliyatı uygulanmış ise, tekrar tedaviye başlamak için 1 ay gibi bir süre beklenilmesi gerekir.

 

Histeroskopi Hakkındaki Sorularıma Nasıl Cevap Bulabilirim?

Kıbrıs tüp bebek alanında uzun yıllardan hizmet veren merkezimiz, sizlere destek olmak adına birçok proje yürütmektedir. Bu nedenle Kıbrıs tüp bebek tedavisinde uygulanılan histeroskopi konusunda merak ettiğiniz bütün soruları Doğuş Tüp Bebek merkezimize danışabilirsiniz.

Doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftlerimizin, en iyi ve en makul şartlarda Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi yaptırabilmeleri için elimizden geleni yapmaktayız!

Kıbrıs tüp bebek tedavisinin neden başarısız sonuçlanabildiğini merak ediyorsanız Tüp Bebek Başarısızlık Nedenleri yazımızı okumalısınız.

Back To Top