skip to Main Content

Kıbrıs’ta tüp bebek yaptırmaya karar verdikten sonra en önemli konu hastanenin sunmuş olduğu tüp bebek fiyatlardır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (K.K.T.C) sağlık bakanlığımız tüp bebek tedavisi konusunda hiçbir maddi destekte bulunmamaktadır. Aksine Türkiyede 2018 yılında yürürlükte olan kanunlar ve tebliğler çerçeveside, yardımcı üreme teknikleri (tüp bebek tedavileri) konusunda SGK desteği almak mümkündür. Tabi bu destek için çeşitli şartları yerinde getirmek zorunludur.

 

Türkiyede Tüp bebek için SGK’dan destek almak için:

  • Tedaviyi görecek kişinin en az beş yıldır genel sağlık sigortalısı ya da sigortalı kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişi olması gerekir. Yani kendiniz ya da eşiniz üzerinden 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayınızın olması gerekir.
  • Yapılan tıbbi tedaviler sonucunda normal yöntemlerle çocuk sahibi olunamadığına ve ancak yardımcı üreme teknikleri ile çocuk sahibi olunabileceğine dair sağlık kurulu raporu alınmalıdır.
  • Tüp bebek tedavisi bedellerinin ödenebilmesi için, tedavi görecek olan kadında gebeliğin sürdürülmesine engel bir rahatsızlık bulunmadığına dair onayın da kurum raporunda yer alması gerekir.
  • Başvuranlar 23 yaşından büyük, 39 yaşından küçük olmalıdır. Tüp bebek tedavisi sürecinde embriyo transferinin yapıldığı gün, kadının 40 yaşından gün almamış olması gerekir.
  • Tüp bebek tedavisinin yapıldığı merkezin Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunmalıdır.

Kıbrıs’ta normal tüp bebek tedavisinin yanı sıra türkiyede kanunen yasak olan yumurta donasyonu, sperm donasyonu, embriyo donasyonu, cinsiyet seçimi, taşıyıcı annelik tedavileri uygulanmaktadır. Öncelikle hangi tedaviyi görmek istediğinizden emin olmalısınız. Başlamaya karar verdiğinizde tedavi ücretinin neleri kapsadığını detaylıca öğrenerek tedaviye başlamalısınız.

Tüp Bebek Tedavisinde Maliyet Oluşturan Aşamalar

Ön Tedavi

Önelikle yumurta toplama aşamasında kadar yapılması zorunlu olan testler, tedavinin yumurta gelişimi aşamasında doktor takibi (Ultrason ile foliküllerin takibi), hastanın yumurtalarının uyarılmasında kullanılan ilaçlar maddi olarak karşılaması gerekmektedir.

Laboratuvar Aşaması

Standart bir tüp bebek uygulamasında tedavi maliyetini sırasıyla; Anestezi altında yumurtaların toplanması (OPU işlemi) eşten sperm örneğinin alınması, laboratuvar koşullarında toplanan yumurtalar ile spermlerin mikroenjekisyonu (ICSI), döllenme takibi, embriyo gelişiminin takibi, doğru embriyonun seçimi ve embriyo transfer işlemi oluşturmaktadır. Bunların yanı sıra ek maliyet oluşturan durumlar söz konusu olabilmektedir. Mikroenjekisyon işlemi öncesi sperm ayrıştırmasında Mikro-Çip uygulanması, embriyo transferi öncesi Pre-İmplantasyon Genetik Tanı (PGT) uygulanması, embriyo transferi sonrasında kalan iyi kalitedeki embriyoların ileriki yılları için saklanması, intralipid serum tedavisi, embriyo transferi öncesinde ve sonrasında akapunktur uygulunması tedavinize ek fiyatlandırılmaktadır.

Seyahat Giderleri

Yurtdışı hastalarımız için seyahat paketleri oluşturarak hastların sadece tedavilerine konsantre olmalarını hedefliyoruz. Bu nedenle kıbrıs’a geliş-dönüş uçak bileti, kıbrıs için ulaşım, hastalarımızın bütçe ve beklentisine göre belirlenecek otel konusunda yardımcı olmaktayız.

Merkezimizde kıbrıs tüp bebek fiyatları hastanın talebine göre 2 farklı şekilde verilebilmektedir. Genel olarak tedaviler için belirlemiş olduğumuz ücrete tedavinin hastane masrafının yanı sıra 2 kişilik uçak bileti gidiş-dönüş, kıbrıs içi ulaşım, havalimanı transferleri ve 2 kişilik yarım pansiyon otel konaklamasını kapsamaktadır. Bu seçenek paket tedavi ücreti olarak söylenmektedir.

Bazı hastalarımız sadece hastane masrafını ödeyerek tüm tedavi seyahat planlarını kendileri yapmak istemektedirler. Seyahat peketi almak herzaman hastanın tedavisine olan konsantrasyonu artırmaktadır. Önceden belirlenemeyen seyahat giderleri, otellerin pahalı oluşu, kıbrıs içi ulaşım konusunda fiyatların pahalılığı hastaları zorlamaktadır.

Tüp Bebek tedavilerini Kıbrıs’ta yapmaya karar veren çiftler  öncelikle hangi tedavinin kendileri için daha uygun olduğuna karar verilmesi için doktoruna veya hastanenin ilgili personeline ulaşmalıdırlar. Kıbrıs tüp bebek maliyetleri seçilen tedaviye göre farklılık göstermektedir. Merkez seçimi yaparken kıbrıs tüp bebek fiyatları belirleyici olabilmektedir. Ancak aynı kapsama sahip fiyatlar kıyaslanmalı ve merkez kalitesi, tüp bebek başarı oranları, geçmişi, deneyimi ve tecrübesi göz önünde bulundurulmalıdır.

En uygun merkezi seçerken kıbrıs tüp bebek maliyetlerine nelerin dahil olup olmadığını iyice araştırıp öğrenmelisiniz. Seçilen merkez belirlenen tedavi için çok yüksek bir fiyat mı belirlemiş, ortalama bir fiyat mı sunmakta yada çok ucuz bir fiyat mı belirlemiş bu konu çok önemlidir.  Düşük fiyat vererek hasta kapmaya çalışan merkezlerle ilgili aklınızda mutlaka soru işaretleri bulunmalıdır. Normal kıbrıs tüp bebek fiyatlarının altında, ucuz bir tedavi sunan merkezlerin maliyetleri aşağıya çekmek için kaliteden ödün verebileceğini unutmamalısınız.

Kıbrıs’ta Tüp bebek fiyatları ne durumda?

Kıbrıs’ta güncel normal tüp bebek tedavisi fiyatları, 2018 yılı itibarı ile 2500-3000 Euro civarında değişmektedir. Anlaşmayı ve tedavi görmeyi düşündüğünüz tüp bebek merkezi ile mutlaka bir ön görüşme yapmalı, fiyatlar ve tedavi sürecindeki uygulamalar ile ilgili detaylı bilgi almalısınız.

Tedavi ücretlerimizle ilgili, detaylı bilgi almak için, bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Randevu ve Detaylı Bilgi için : 0542 856 18 70

 

Back To Top