skip to Main Content

Çoğu insan bir aşamada anne-baba, ebeveyn olmak ister. Birçok insan doğal yollardan hamile kalmakta sorun yaşamaz. Ancak bebek sahibi olmaya hazır hissetmenize rağmen çeşitli fizyolojik problemler doğal yollardan bebek sahibi olmanıza engel olabilir.

Bebek sahibi olabilmeniz için sağlıklı yumurta ve spermlere ihtiyacınız vardır.  Bu açıdan spermin ve yumurtanın iyi durumda olması yalnızca doğurganlığı arttırmaz, hayata gelecek bebeğinizin de sağlıklı olmasını sağlar.

Hamile kalamamak ve çocuk sahibi olamamak, ebeveyn adayları için yürek parçalayıcıdır. Ancak neyse ki doğal yollardan hamile kalamayan ebeveyn adayları için modern ve etkili bir yöntem olan tüp bebek tedavisi var.

Kıbrıs’ta hizmet veren tüp bebek merkezimiz uzun yıllara dayanan tecrübesi ve yüksek başarı oranı ile Kıbrıs’ın en iyi tüp bebek merkezi! Tecrübeli kadromuz ve uygun fiyatlarımızla Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi yaptırmak isteyenlere güvenilir bir kapıyız.

Bebek sahibi olmanızı etkileyen faktörler ile Kıbrıs tüp bebek tedavisinde başarı oranını etkileyen faktörler bir noktada kesişir. Aşağıdaki faktörlere ek olarak Kıbrıs tüp bebek tedavisinin başarılı olmasına etki eden birçok teknik detay var.

 

Bebek Sahibi Olmanızı Etkileyen Faktörler

Yaş: Bir kadının yaşı, doğurganlığını ve bebek sahibi olma şansını etkileyen en önemli faktördür. Çocuk sahibi olma şansı 35 yaşından küçük kadınlar ve 40 yaşından küçük erkekler için yaşlı kadınlara ve erkeklere göre çok daha yüksektir.

Hepimiz 30’lu yaşlarının sonunda veya 40’lı yaşların başında sağlıklı bir bebeği olan birini tanıyoruz. Ancak daha sonraki yaşlarda bir bebek isteyen insanların çoğunun sahip olmayı umdukları bebeği olmayacaktır.

Bir kadın, yumurtalarla doğar. Yaşlandıkça yumurtaları da onunla birlikte yaşlanır ve sayıları ile kalitesi zamanla azalır. Bu nedenle bebek sahibi olma şansı, özellikle 35 yaşından büyük kadınlar için daha azdır.

Erkekler de spermlerle doğar ve 40 yaşından küçük erkeklerin çocuk sahibi olma şansı 40 yaşından büyük olanlara göre daha yüksektir. Erkeklerin ürettiği spermlerin kalitesi de yaşlandıkça azalmaktadır.

Zamanlama: Kadınlar, yalnızca adet döngüleri sırasında hamile kalabilir. Döllenmeden bir embriyo oluşturabilmek için yumurta ve spermin doğru zamanda bir araya gelmesi gerekir.

Yaşam tarzı: Yaşam tarzınızı değiştirerek doğurganlığınızı arttırabileceğinizi biliyor muydunuz? Basit ama etkili faktörler: Sigara içmeyi bırakmak, kafeini azaltmak, alkolü bırakmak, hamileliği etkileyebilecek ilaç kullanımını kesmek, çevrenizdeki kimyasallardan uzak durmak, ağız sağlığına dikkat etmek. 

İdeal kilo: Önümüzdeki birkaç yıl içinde hamile kalmayı planlıyorsanız, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz doğurganlığınızı artırabilir. Aşırı kilolu olmak yumurta ve sperm kalitesini etkiler ve çok kiloluysanız hamilelik şansını azaltabilir. Ayrıca normalden düşük kilolu olmak da doğurganlığı azaltabilir. Yalnızca kadınların değil erkeklerin fazla kilolu olması da hamileliğe etki eder; çok kilolu ya da olması gerekenden zayıf bir erkeğin sperm kalitesi azalabilir.

 

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Yaptıranların Yorumları

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi yaptıranlar hakkında bilgi almak ve yorumlarını incelemek ister misiniz? Böylesine önemli bir konuda karar kılarken mutlaka daha önce Kıbrıs’ta tüp bebek yaptıranların yorumlarını merak edersiniz.

 

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Başlıca Hizmetleri

Yumurta donasyonu

Yumurta dondurma

Sperm donasyonu

Embriyo donasyonu

Cinsiyet Seçimi

 

En Çok Merak Edilen Soru: Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi olmak isteyen ebeveyn adaylarının en çok merak ettiği soru tüp bebek fiyatları. Sizin için Kıbrıs tüp bebek fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz doyurucu bir yazı hazırladık.

 

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Tedavisi Yaptıranlar Kadınlar Kulübü

Kadınlar kulübü adlı web sitesi, insanların sıkça kullandığı ve merak ettikleri soruları paylaştığı bir platform.

Kıbrıs tüp bebek tedavisi yaptıranlar Kadınlar Kulübü’nde deneyimlerini paylaşabiliyor. Siz de Kadınlar Kulübü’nde Kıbrıs tüp bebek tedavisi yaptıranların yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Back To Top