skip to Main Content

Kısırlık süreci, kişilerin psikolojik olarak önemli hasarlar görebilecekleri bir dönemdir. Özellikle, kısırlık sorunu yaşayan kişilerde bir daha anne-baba olmayacağım duygusu, kişileri olumsuz düşüncelere itebilir. Ancak, son zamanlarda gelişen teknoloji ile Kıbrıs tüp bebek tedavisi sayesinde kısırlık sorunu yaşayan insanlar çocuk sahibi olabilirler. Elbette, tedavi süresince de kişilerin psikolojik olarak kendilerini hep olumlu ve yüksek tutmaları tedavinin başarı oranını etkiler.

 

Çiftlerden herhangi biri ya da ikisi de kısırlık durumu yaşadıklarında, tedavi sürecinde uygulanacak yöntem duruma bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kıbrıs tüp bebek tedavisi boyunca çiftlerin hem fiziksel hem de duygusal olarak büyük özveri göstermeleri, başarının anahtarı haline gelebiliyor. Bu sebepten dolayı da çiftlerin tedavi öncesinde fiziksel olarak kendilerini hazırlamalarının yanı sıra ruhsal açıdan da kendilerini hazır hissetmeleri gerekir.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimizde kısırlık durumuna bağlı gerçekleştirilen yöntemler arasında embriyo donasyonu, yumurta donasyonu ve sperm donasyonu gibi son teknoloji yöntemler yer alır.

 

İlginizi çekebilir: Yumurta Yaşlanması Nedir? Tedavileri Nelerdir?

 

Tedavi Döneminde Kendinize Soracağınız Motivasyon Soruları

 

Kişilerin hem kendisi ve hem de geleceği için yapabilecekleri en güzel şeylerden bir tanesi de çocuk yaratmaktır. En azından, böyle düşünen kişiler çocuk sahibi olmak için her türlü yolu deneyebiliyorlar. Doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftler için güvenilir ve yüksek başarı oranları ile Kıbrıs tüp bebek tedavisi ön plana çıkar.

 

Kısırlık problemi sonrasında düşük bir motivasyonla tüp bebek tedavisine başlamak beraberinde başarısızlıklar da getirebilir. Çiftlerin bu noktada, kendilerine sorular sorarak kendilerini motive etmeleri önemli olacaktır. “Neden çocuk sahibi olmak istiyorum?” sorusunu kendilerine soran kişiler, verecekleri her cevapta kendilerini tüp bebek tedavisine bir adım daha yaklaştırırlar.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimiz, çocuk sahibi olamayan çiftlerin tedavi süreçlerinde psikolojik olarak da her zaman gerekli destekleri sağlar. Aynı zamanda, kısırlık süreçleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgiler almak isterseniz Kısırlık Nedir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Back To Top