skip to Main Content

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı (hymen) vajen ağzından 1.5 cm içeride yer alan zarımsı dokudur. Bu zarın ortası adet kanamalarının akması için deliktir ama vajen girişini tamamen kapatmamaktadır.
Zar deliğinin şekli ve yapısı kızlık zarının tiplendirilmesinde kullanılır. Kızlık zarının (hymen) yeri ve yapısı her kadında farklı bulunmaktadır. Bu durumdan dolayı ilişki sonrası kanama miktarıda değişiklik gösterir. Bazı kadınlarda kızlık zarı çok esnektir ve yırtılmaz. Bu durumda da kanama olmaz.

Kızlık Zarının Fonksiyonu (görevi) Nedir?

Kızlık zarı organ değildir ve anatomik olarak da fonksiyonu yoktur. Bilimsel teorilere göre; kızlık zarı iç genital bölgelere mikropların ulaşmasını engellemektedir.
Kızlık zarı nasıl yırtılır?
Kızlık zarı (hymen) cinsel ilişki sırasında, sürtünme, kaza, vajene cerrahi müdahale sonucu veya uzun süre yapılan mastürbasyon sonucu yırtılabilir.

Kızlık Zarı Çeşitleri?

Kızlık zarları anatomik olarak birbirlerinden farklı olabilirler; halka şeklinde himen annulare, yarımay şeklinde himen semilunare, dudak şeklinde himen labiale, iki delikli himen, çok delikli himen cribriformis, deliksiz himen imperforatus himen çeşitlerinden bazılarıdır. Kızlık zarının tamirinde esas amaç zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak ve cinsel birleşme esnasında kanamanın meydana gelmesini sağlamaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Kıbrıs

Kızlık Zarı Tamiri Nedir? Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı onarımına hymenoplasti adı verilir. Merkezimizde Flep yöntemi ile işlem gerçekleştirilmektedir. Kızlık zarının bozulmasından sonra, vajinada yer alan kızlık zarı, Flep yöntemi ile kaldırılıp vajen duvarlarına dikilir. Delikli yapısı ile kızlık zarı oluşturulur. Flep yöntemi uygulanırken vajen içindeki dokular da toparlandığıdan, vajen daraltma işlemide gerçekleşmiş olur.

Bu yöntem en kalıcı olan yöntemdir. Kızlık zarı ilk günkü gibi olur ve ilişki sonrası kanama gerçekleşir. Cinsel birliktelik sırasında karşı taraf işlem yapıldığını anlayamaz, bu durumu sadece bir kadın doğum doktoru anlayabilir.

İşlem Nasıldır? Aşamaları Nelerdir?

Merkezimizde gerçekleşen Himenoplasti (kızlık zarı dikimi) işlemi 30 dakika da Lokal veya Genel anestezi altında gerçkeleştirelen cerrahi bir işlemdir. İşlem genel anestezi altında gerçekleştiği için hasta operasyon sonrasıda hiçbir ağrı hissetmemekte ve 2 saat içinde taburcu olmaktadır. Kıbrıs’ta Doğuş Tüp Bebek merkezimizde kızlık zarı dikimi işlemi, hastanın isteği doğrultusunda randevu sistemi ile ne zaman isterse gerçekleştirilebilmektedir.

İşlemlerimiz merkezimizde uzman doktor ve ekibimiz tarafından %100 bilgi gizliliği ile yapılmaktadır. Operasyon aynı gün içinde yapılır ve hastaneden taburculuk sağlanır. Yurtdışından gelecek olan hastalarımız için günübirlik uçuş ile işleminiz gerçekleştirebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Yaklaşık 15-20 gün kadar sızıntı olabilir,
  • 1 ay  sportif aktivitelerden uzak durulmalıdır,
  • Ani hareketler yapılmamalıdır,
  • 2 gün boyunca banyo yapılmamaldır,
  • Havuza ve Denize girilmemelidir,
  • Kişisel hijiyene dikkat edilmelidir,
  • Dikişler iyileşene kadar dar kıyafetler giyilmemelidir,
  • Ata binilmemeli, bisiklet ve motosiklet kullanılmamalıdır,
  • Doktorun verdiği ilaçlar kullanılmalı ve muayeneler aksatılmamaldır.

Kıbrıs Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Kıbrıs’ta ki merkezimizde uyguladığımız kalıcı kızlık zarı dikimi, kızlık zarı onarımı, kızlık zarı yenilenmesi, kızlık diktirme, kızlık zarı diktirme şeklinde toplum içinde adlandırılan işlemler pek çok hastamız için hayata tutunmakta önemli yer teşkil etmektedir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı doktordan doktora ve tercih edilecek yönteme göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle 05428561870 numaralı telefondan arayarak kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında ön bilgilendirme alabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi fiyatı kullanılan malzeme ve tekniklerle de ilişkilidir. Merkezimizde, muayene sonrası gerçekten kızlık zarında zedelenme ya da halk arasında bilinen şekliyle kızlık zarı yırtılması, kızlık zarı patlaması, kızlık zarı delinmesi, kızlık zarı kanaması gibi bir durum tesbit edilirse, bunu son cerrahi teknik ve özel malzemeler kullanılarak tamirini yapmaktayız.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı ve daha detaylı bilgi almak için iletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Back To Top