skip to Main Content

Ramazan ayına kısa bir süre kala, oruç tutacak olan çiftlerin Kıbrıs tüp bebek tedavisi ile ilgili soru işaretleri bulunuyor. Oruç tutarken tüp bebek tedavisi yapılır mı? Sorusu birçok çiftin kafasını karıştıran bir sorudur.

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisi, tüm çabalara rağmen doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftler için yardımcı tedavi yöntemidir. Tüp bebek tedavisi gerçekleştirilen çiftlerin bebek sahibi olma şansları %80 gibi yüksek oranlara çıkabilir.

 

Tüp bebek tedavisinin başarısını etkileyen bazı faktörler vardır. Bu noktada, tüp bebek başarısını artırmak için çiftlerin de dikkat etmeleri gerekenler bulunur. Özellikle beslenme alışkanlıklarını düzene sokmak ve sağlıklı beslenme, dikkat edileceklerin başında yer alır. Sağlıklı bir beslenme şekli, tüp bebek sürecinde vücudun çok daha dirençli olmasını sağlar.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimiz tarafından gerçekleştirilen yumurta donasyonu, sperm donasyonu ve embriyo donasyonu gibi yöntemlerde sağlığınızı korumak için de etkili adımlar atılır.

 

İlginizi çekebilir: Fazla Kilo Tüp Bebek Başarısını Etkiler mi?

 

 

Oruç Ayında Tüp Bebek Tedavisi

 

Oruç tutarken tüp bebek tedavisi yapılıp yapılmayacağına dair çok fazla insanın soru işaretleri bulunuyor. Özellikle oruç dönemi bahara denk geldiğinden dolayı havaların giderek ısınması, anne adaylarını zorlayan bir süreç haline gelebilir.

 

Tüp bebek tedavisinde uzmanların uygun gördükleri bazı ilaçların tok karnına tüketilmesi gerekir. Oruç döneminde iftardan sonra ilaçların kullanılacak olması, beslenme düzenini bozacaktır. Aynı zamanda uzun süreli açlığında beraberinde yoğun stres gelir. Kıbrıs tüp bebek tedavisi için hem fiziksel hem de ruhsal sağlığın en iyi seviyede tutulması önemlidir. Tüp bebek tedavisi olmak isteyen ancak orucu da bırakmak istemeyen insanların tedavi planlarını bir aylığına ertelemeleri de önerilebilir.

 

Oruç sürecindeki zorluklar genellikle anne adayı ile ilgilidir. Baba adayının sahura kadar doğru bir şekilde beslenerek, sperm kalitesini koruması tedavi için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Beslenmesine dikkat eden baba adayı, ramazan ayında da oruç tutarak tüp bebek tedavisine devam edebilir.

Back To Top