skip to Main Content

Tüp bebek tedavisi her ne kadar doğal yollar ile çocuk sahibi olmak isteyenlerin en önemli umudu olsa da bazen bu tedavi başarısızlıkla sonuçlanabilir. Tüp bebek tedaviniz başarısızlıkla sonuçlanırsa, bu durumun birçok farklı nedeni olabilir.

Tüp bebek tedavisinin başarısız olduğunu söylemek için, en az 3 defa tedavi sonrasında gebeliğin sağlanmaması gerekir. Öyle ki, tüp bebek tedavisi sizlere sürece yeniden başlama imkânı sunar. Bu nedenle de tedaviniz ilk seferde olumsuz sonuçlandıysa, buna başarısızlık gözüyle bakılmaz.

Embriyo gelişim kalitesi, oosit-yumurta kalitesi, sperm kalitesi gibi pek çok faktör tüp bebek tedavisinin başarı oranlarını etkileyen önemli faktörlerdir. Kıbrıs tüp bebek tedavisinden başarısız sonuçlar elde ederseniz, bu faktörlerin herhangi birinde bir sorun vardır demektir. Başarısızlığa yol açan nedenler tam olarak belirlenmese de etkileyen faktörler arasında tahminde bulunmakta mümkün.

Anne-baba adayından kaynaklı genetik problemler tüp bebek tedavisinde başarısızlığı getiren önemli nedenler arasında yer alır. Aynı zamanda, anne adayanın rahminden kaynaklanan problemler de tüp bebek tedavisinin başarısızlıkla sonuçlanmasında rol oynar.

 

Tüp Bebek Tedavisi Başarısız Olan Çiftler Ne Yapmalı?

Tüp bebek tedavisi, teknoloji ile entegre bir biçimde devam ettirildiği için başarısız geçen tedavilerinize bir çözüm yolu bulunabilir.

Anne adayından alınan yumurtalarda çıkan problemlerden dolayı, tedavi başarısız olduğunda yumurta donasyonu işlemine başvurulması bu durumun en iyi örneğidir. Aynı zamanda, baba adayından alınan spermlerle alakalı problemlerde sperm donasyonu ve her iki adayın üreme hücrelerinde yaşanan sıkıntılarda da embriyo donasyonu işlemine başvurulur.

Kıbrıs tüp bebek tedavinizin başarısızlıkla sonuçlanmasından endişe duyuyorsanız, tüp bebek doktorunuz ile görüşmeler yapmanızda fayda var. Doktorunuz ile yaptığınız görüşmelerde, aklınıza takılan soruları sormanız içinizi büyük ölçüde rahatlatacaktır.

Tüp bebek başarı oranları hakkında farklı bilgiler öğrenmek istiyorsanız Tüp Bebek Başarı Oranları Mevsimlere Göre Değişiyor mu? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Seçiminin Başarı Oranlarına Etkisi

Kıbrıs tüp bebek merkezi seçiminizi iyi yaparsanız, başarı oranlarını ciddi seviyede artırırsınız. Laboratuvar ortamı, doktorların tecrübesi gibi pek çok etken başarı oranları üzerinde etkili olur.

Kıbrıs tüp bebek merkezi seçerken dikkatli davranmak, başarı oranlarının yanı sıra belli başlı sorunlar ile karşılaşmanızı da önler. Güvenilir olmayan tüp bebek merkezleri ile sürece başlamak, farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir.

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde yüksek başarı oranlarına sahip bir tüp bebek merkezi arıyorsanız doğru yerdesiniz, 29 yıllık deneyimin süregeldiği tüp bebek merkezimiz,  yüksek başarı oranları ile doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftlere en yetkin tedavileri sunuyor.

 

Back To Top