skip to Main Content

Kıbrıs tüp bebek tedavisi, doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin umut kapısı oluyor. Tedavi ile alakalı olarak ise merak edilen birçok konu vardır. Özellikle, bazı durumlarda çiftler yanlış düşüncelere kapılabildikleri için, iyi bir araştırma yapmak önemli olacaktır. Tüp bebek tedavisi hakkında doğru bildiğiniz bazı konular gerçeği yansıtmayabilir.

 

  1. Çocuğu Olmayanlar İçin Tüp Bebek Tedavisi Zorunludur!

 

Günümüzde Kıbrıs tüp bebek tedavisinin başarı oranlarının yüksek olması, insanları böyle bir algıya itmektedir. Ancak, her durumda doktorun ilk tercihi tüp bebek tedavisi olacak diye kaide bulunmaz. Örnek olarak; açıklanamayan kısırlık tedavilerinde anne adayının yaşına bağlı olarak aşılama (IUI) yöntemine başvurulmaktadır. Aşılama yöntemi ile de çocuk sahibi olan pek çok kadın bulunur. Bu yöntem için de yine Kıbrıs tüp bebek merkezimiz ile iletişime geçmek faydalı olacaktır.

 

İlginizi çekebilir; Sezaryen Doğum Hangi Durumlarda Tercih Edilmeli?

 

 

  1. Her Tüp Bebek Merkezi Aynıdır!

 

Çocuk sahibi olamayanlar için önemli bir hizmet sunan Kıbrıs tüp bebek merkezlerinin hepsinin aynı seviyede çalışmalar yaptıklarını söylemek yanlış olur. Bu noktada, hastalara sunulan hizmetin kalitesi belirleyici bir unsur olmaktadır.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezi seçimi yaparken bazı hususlara da dikkat etmeniz gerekir;

 

  • Kişiye özel tedavi planlarının uygulanıyor olması,
  • Doktorun sürekli olarak kontrol ve izleme süreçlerinde çiftlerin takipçisi olması,
  • Kıbrıs tüp bebek tedavisinde her türlü akla takılan soru işaretini doktora kolay bir şekilde danışılabilmesi gibi pek çok etken ön plana çıkmaktadır.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimiz, sizlerin tüp bebek ve diğer yöntemler için en iyi şekilde destek almanızı sağlamak adına çalışmalar yürütmektedir.

 

  1. Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisine Çok Zaman Ayırmak Lazım!

 

Pek çok çocuk sahibi olmak isteyen çiftin düştüğü yanılgıların başında bu durum gelmektedir. Tüp bebek tedavisi öncesinde hazırlık süreçleri birkaç hafta olsa dahi bu süre zarfında bile doktor görüşmeleri minimum sayıda olacaktır. Uzman doktor tarafından gerçekleştirilen kontroller ile ilaçlar genellikle 10-11 gün boyunca kullanılır. Son enjeksiyon sonrasında yumurta toplama işlemi yapıldığı için bu süreçte doktor muayeneleri daha sık olabilir. Ancak bu muayenelerin süreleri kısa olması ve hastanın müsaitliğine göre belirlenmesi son derece avantajlı olacaktır.

 

 

Back To Top