skip to Main Content

Doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan insanlar, Kıbrıs tüp bebek tedavisi ile ilgili pek çok konuyu merak ediyorlar. Tüp bebek tedavisinde anesteziye gerek duyulup duyulmadığı çokça merak edilmektedir.

Tüp bebek tedavisinde anestezi, özellikle OPU yani yumurta toplama işleminde kullanılmaktadır. Bu işlemin yanı sıra, embriyo transferinde de anesteziye başvurulduğu görülebilir. Kıbrıs tüp bebek tedavisi esnasında anestezi kullanılmasındaki belirleyici unsur, hastaların istekleri olabilir. Hastaların arzu etmelerine göre anestezik adımlar atılması oldukça normaldir.

Anestezi Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Tedavilerde uygulanılan anestezi yönteminin farklı seçenekleri olduğunu bilmekte fayda var. Kıbrıs tüp bebek tedavisinde, genellikle kişilerin tamamıyla uyku modunda oldukları anestezi yöntemi kullanılır. Bu yöntem gereğince, hastalar herhangi bir şeyi hissetmeseler de kendi başlarına nefes alıp verebilmektedirler.

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde uygulanılan anestezi ile büyük ameliyatlarda kullanılan anestezi arasında bazı belirgin farklar var. Özellikle hastaların anestezi sonrasındaki uyanma süreleri bu farklılığı oluşturuyor. Tüp bebek tedavisinde uygulanılan anestezide, hastalar 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde uyanarak taburcu olabiliyorlar.

Yumurta Toplamında İşleminde Anestezi Nasıl Yapılır?

Tüp bebek tedavilerinde birçok işlem için farklı yöntemler uygulanabilmekte. Yumurta toplama işleminde, yumurtalar vajinadan girilerek toplanabildiği için hafif anesteziye ihtiyaç duyulabilir.

Yumurta toplama işleminde uygulanacak olan anestezinin etkisinin kısa olmasına dikkat edilir. İşlemin gerçekleşmesi için ultrasondan da yardım alınarak, görüntüleme işlemi gerçekleştirilir.

Doğum sonrasında vücutlarında neler olduğunu merak edenler Doğum Sonrasında Vücudunuzda Neler Olur? yazımıza mutlaka göz atmalı!

 

 

 

 

Back To Top