skip to Main Content

Beslenme düzenine gerekli dikkati göstermek, tüp bebek tedavisinin başarı oranlarını direkt olarak etkilemektedir. Kıbrıs tüp bebek doktorunuzun, beslenmeniz konusunda önerilerine kulak vermeniz oldukça önemlidir.

Kıbrıs tüp bebek tedavisi öncesi, devam ederken ve sonrasında beslenme alışkanlıklarında bazı değişiklikler yapmak gerekebilir. Tüp bebek tedavisinin başarısını artırmak için atılacak bu adımlarda profesyonel bir destek almak faydalı olacaktır. Bu nedenle, bir diyetisyen ile görüşülüp beslenme listesi hazırlanabilir.

Kıbrıs tüp bebek tedavisi başarı ile sonuçlanıp, çocuğunuzu kucağınıza almak istiyorsanız birçok hususta dikkatli davranmanız gerekiyor. Tüp bebek tedavisinde beslenme konusunda destek almak için Kıbrıs tüp bebek merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz!

 

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi Sürecinde Hangi Besinlerden Uzak Durulmalı?

Tüp bebek tedavisinde sağlıklı bir şekilde gebelik yaşamak isteyen çiftlerin, beslenme düzenlerinden bazı yiyecek ve içecekleri çıkarmaları gerekiyor. Başlıca fast food ürünler, mümkün olduğu kadar az tüketilmesi, hatta hiç tüketilmemesi gerekenler oluyor. Bu tarz sağlıksız yemeklerin yerine taze ve organik besinler tüketerek, sadece Kıbrıs tüp bebek tedavisi için değil, kendi sağlığınız için de radikal bir değişime gitmiş olursunuz.

Sigara kullanımı, tüp bebek sürecinde kesinlikle önerilmeyen başlıca konulardan birisidir. Öyle ki, çiftlerin sigara kullanmamasının yanı sıra, sigara içilen ortamlarda bulunmamaları da gerekir.

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde beslenme hususuna uygun bir diyet uygulanmak istediğinde, kesinlikle pişirme şekillerine de dikkat edilmesi gerekir. Öyle ki, kızartma ve ızgara tarzındaki pişirme yöntemlerini tercih etmek yerine, buharda veya fırında yiyeceklerinizi hazırlayabilirsiniz.

 

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranını Artıran Beslenme Önerileri

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde başarı oranını artıran faktörlere baktığımız zaman, ideal kiloda olmanın ne kadar önemli olduğunu görmekteyiz. Bu nedenle çiftler, çok fazla kilo vermek ve almaktan kaçınmalıdırlar. Boylarına ve yaşlarına göre ideal kilolarına ulaşmaları Kıbrıs tüp bebek tedavisinin başarı oranlarını artıran bir etken olacaktır.

İdeal kilosunda olan ve bu formunu koruyarak bir tüp bebek sürecine devam etmek isteyen çiftlerin, yediklerine ve içtiklerine önem vermeleri lazım. Özellikle içecek konusunda, su dışında diğer içeceklerin tüketilmesi önerilmiyor. Kola ve maden sularını tüketmek yerine bol bol su içmek çok daha sağlıklı bir yöntem.

Balık, mineral ve protein dengesi olarak insan sağlığı için oldukça önemli bir besindir. Özellikle tüp bebek tedavisinde, haftada en az iki kez balık tüketilmesi önerilir.

Yumurta donasyonu sayesinde çocuk sahibi olmak isteyenler Yumurta Donasyonu ile Hamile Kalanlar yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirler.

Back To Top