skip to Main Content

Embriyo dondurma işlemleri Kıbrıs tüp bebek merkezimiz tarafından sıklıkla gerçekleştirilen ve tüp bebek tedavisine önemli faydaları olan bir işlemdir. Tüp bebek tedavisi kapsamı içerisinde, embriyoların dondurulması ve saklanması sıklıkla yapılan bir uygulamadır. Bu sayede, istenildiği zaman embriyolar çözülerek bebek sahibi olunması için adımlar atılır.

 

Kıbrıs’ta gerçekleştirilen tüp bebek tedavilerinde embriyo dondurma işlemi ile çok sayıda sağlıklı bebek dünyaya gelmiştir. Çiftlerin transfer sonrasında geriye kalan ve kullanılmaya uygun olan embriyoların tedavide tekrar kullanılması, taze embriyo transferi ile benzer bir durumdur. Hatta bazı durumlarda dondurulmuş embriyo transferlerinden elde edilen başarı oranlarının daha yüksek olduğu da söylenebilir.

 

Embriyo Dondurma Tekniklerinde Önemli Seviyelere Ulaşıldı

 

Önceki yıllara bakıldığı zaman, embriyo dondurma işleminin sadece belirli hastalara uygulanmakta olduğu söylenebilirdi. Ancak gelişen teknoloji ve buna entegre çalışmalar yapan Kıbrıs tüp bebek merkezimiz sayesinde embriyo dondurma işlemi pek çok farklı durumda öncelikli teknik haline gelmiştir.

 

Yapılan çalışmalar ile yumurta toplama işlemi yapıldıktan sonra embriyoları dondurup saklayarak ve daha sonra hormon seviyelerinin takibini yapıp çok daha başarılı tedavilerin önü açılmış olmaktadır.

 

Dondurulan embriyoların çözülmesi sonrasında canlanma olasılığı çok yüksek olup, elde edilen embriyolarla sağlıklı gebelikler oluşturulmaktadır. Kıbrıs tüp bebek merkezimiz embriyo donasyonu gibi pek çok farklı teknik ve çalışmada sizlere daima en iyi hizmeti sunmak adına görev almaktadır.

 

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde genetik tarama testlerinin ne zaman yapılacağını merak ediyorsanız; Tüp Bebekte Genetik Tarama Testleri Ne Zaman Önerilir? yazımızı okumalısınız.

Back To Top