skip to Main Content

Kıbrıs tüp bebek tedavisi sürecine başlayan insanlar, süreç boyunca ve sonrasında kilo alımlarının ne yönde ilerlediğini merak ediyorlar. Kıbrıs tüp bebek tedavisinde, anne adaylarının yumurta sayısını artırmak ve yumurtaları büyütmek adına bazı ilaçlar kullandırılmaktadır. Kullanılan bu ilaçların kilo aldırdığına dair herhangi bir bulgu ile karşılaşılmamıştır. Bu nedenle de Kıbrıs tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar kilo aldırır gibi bir yargıda bulunmak yanlış olacaktır.

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar sadece hormonal bazı değişimlere yol açacağından dolayı, bu noktada anne adayının kilo alması beklenebilir. Hormonal değişimler, metabolizmayı etkileyeceği gibi, kişinin çok daha fazla iştahlı olmasına yol açabilir. Kalori alımına dikkat edilmediği takdirde kişinin kilosu artabilir.

Kıbrıs tüp bebek tedavisi esnasında büyüyen yumurtalara bağlı olarak hormonların değişmesi vücudun gereğinden fazla su tutmasına neden olabilir. Bundan kaynaklı olarak vücutta ödem oluşması da görülen etkiler arasındadır. Tüp bebek tedavisinde ödem konusu da oldukça sık araştırılan konular arasında yer almakta.

 

Tüp Bebek Tedavisi Sonrası Kilo Nasıl Verilir?

Tüp bebek tedavisinde kilo almamak için atılması gereken bazı önemli adımlar bulunmakta. Tüp bebek tedavisinde ve sonrasında kilo almamak ya da aldıkları kiloyu vermek isteyenler doktorları ile sürekli irtibat içerisinde olmalıdırlar. Kıbrıs tüp bebek doktorları, gerekli durumlarda çiftleri bir diyetisyene de yönlendirebilir.

Tüp bebek tedavisinde kilo vermek isteyenlerin fitness ve diyet ikilisine gerekli önemi vermeleri gerekir. Kıbrıs tüp bebek tedavisinin sonuçlarına olumsuz etki etmeyecek seviyelerde yapılan spor ve diyetler, aksine başarı oranlarını da artıran bir durum olabilir.

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde, özellikle anne adayının kilo alımları gelip geçici sorunlar olduğundan dolayı, bu durum çok fazla büyütülmemelidir. Kıbrıs tüp bebek tedavisinin başarı oranlarını etkileyen önemli faktörlerden bir tanesinin de motivasyon olduğunu düşünürsek, bu tip sorunlara çok fazla kafa yormamak faydalı olabilir.

 

Tüp Bebek Tedavisinde Kalori Alımı Nasıl Engellenir?

Tüp bebek tedavisinde kilo alımını yavaşlatmak için yapılacak en mantıklı yöntem kalori alımını azaltmak olacaktır. Aşırı şekerli içecekler, kişinin gereğinden çok daha fazla kalori almasına sebep olacağı için bu maddelerin hiçbir şekilde tüketilmemesi gerekir. Tüp bebek tedavisinde kilo almamak için ne yapılmalı diye soru yöneltenlerin, tüp bebek doktorları ile iletişime geçmeleri de önerilir.

Su tüketimi kilo alımını önlemenin yanı sıra ödem oluşumunu da önemli seviyede engellemektedir. Bu nedenle de Kıbrıs tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak isteyenlerin, kilo alımını önlemek adına bol bol su tüketmeleri gerekir.

Gebelikte cinsiyet belirleme hakkında bilgiler almak için Gebelikte Cinsiyet Belirleme Yöntemleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Back To Top