skip to Main Content

Normal yollardan gebe kalması mümkün olmayan çiftler için uygulanan Kıbrıs tüp bebek tedavisinde, normal doğumda olduğu gibi düşük riski bulunmaktadır. Hangi yöntem olursa olsun, gebelikte düşüklerin olmasının en temel nedeni olarak kromozom bozukluğu gösterilmektedir. Eğer ki bir kişide kromozom bozukluğu bulunuyorsa, tüp bebek tedavisinde düşük olma riski çok daha yüksektir.

 

Tüp Bebek Tedavisinde Düşük Yaşanmasının Sebepleri Nelerdir?

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisi her ne kadar başarı oranları yüksek bir tedavi olsa bile, bazı doğal sebeplerden kaynaklı olarak düşük riskinin oluşması son derece normaldir. Kromozom bozukluğunun yanı sıra, tüp bebek tedavisinde düşük riskini artıran farklı nedenler de bulunur. Kanamaların sıklaşması, rahimden kaynaklanan sorunlar, embriyonun gelişme sürecinin istenilen seviyede olmaması gibi durumlar bu nedenlere örnek olarak verilebilir.

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde, düşük riskinin en aza indirgenmesi için önemli çalışmalar yürütülmektedir. İlk olarak düşük riskini yükselten nedenlerin en iyi şekilde analiz ve tespit edilmesi gerekecektir. Düşüklerin nedeni tespit edildikten sonra, buna bağlı olarak bir tedavi yöntemi de uygulanabilir. Etkin tedavi yöntemleri sayesinde Kıbrıs tüp bebek tedavisinde düşük riskini azaltmak mümkündür.

 

İlginizi çekebilir: Embriyo Transferi Sonrası Beslenme

 

Düşük Riskini Azaltma Noktasında Hangi Adımlar Atılabilir?

Tüp bebek tedavisinde düşük riskini azaltmak adına Kıbrıs tüp bebek merkezlerinin yanı sıra hastaların da atmaları gereken bazı adımlar bulunabilir. Buna örnek verilecek olursa, hastanın gerekli durumlarda düşük riskini azaltmak için yaşam şeklinde değişime gitmesi istenebilir. Aynı zamanda beslenme düzenleri ve günlük aktiviteler gibi bazı önemli detaylar da hastaların dikkat etmeleri gereken konu başlıkları olacaktır.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimiz tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ile Kıbrıs tüp bebek tedavisinde düşük riskini en az seviyeye geriletmek hedeflenmektedir.

Back To Top