skip to Main Content

Tüp bebek tedavisi, çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin en büyük umutlarından bir tanesi. Tüp bebek transferi sonrasında ise çiftler heyecanlı bir bekleyiş içine giriyor. Tedavinin embriyo transferi aşaması sonrasında olumlu ya da olumsuz sonuçlar hamilelik sürecini belirler. Transfer sonrasında sonuçlar olumsuz ise, durumun sebeplerinin araştırılması ve tekrar tedaviye başlanılması da mümkündür.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimiz tarafından gerçekleştirilen teknolojik gelişimler sayesinde çiftler yüksek başarı oranları ile çocuk sahibi olabilirler. Kıbrıs tüp bebek tedavisinde embriyo donasyonu, yumurta donasyonu ve sperm donasyonu gibi tedaviler de merkezimizde profesyonelce gerçekleştirilir.

 

Embriyo Transferi Sonrasında Neler Yapılmalı?

 

Tüp bebek transfer sonrası tutunma belirtileri araştırmalarının yanı sıra, çiftlerin embriyo transfer sonrasında atacakları adımlar hakkında bilgi edinmeleri de önerilir. Bu noktada, bazı halk arasında yaygınlaşan yanlış bilinen gerçekler de vardır. Embriyo transferi sonrasında yatay pozisyonda yatmanın embriyo tutunması ile bağlantısı olmadığı anlaşılmıştır.

 

Embriyo transferi sonrasında atılacak adımlara hekim gözetiminde karar verilmesi büyük önem taşır. Kıbrıs tüp bebek merkezimiz, uzman hekimleri ile hastalarımızın kanama durumlarına göre bazı kararlar verir.

 

Embriyo transferi sonrasında kişilerin stresten ve olumsuz düşüncelerden uzak durmaları önerilir. Beslenme düzeni oluşturulmalı ve uzman hekim tarafından verilen ilaçların eksiksiz bir şekilde alınması gerekir.

 

Tüp Bebek Tedavisinde Hamilelik Belirtileri

 

Kıbrıs tüp bebek transfer sonrası tutunma belirtileri en çok merak edilen konulardan bir tanesi oluyor. Tüp bebek sonrasında transfer işlemi gerçekleştirildikten sonra ortalama 10-12 gün beklemek gerekir. Bu süre zarfı sonrasında gebelik testinden sonuç alınır. Ancak, gerçekleştirilen gebelik testinin de yanılma payı olabileceğinin unutulmaması önemlidir. Gebelikle ilgili olarak kesin bilgileri öğrenebilmek için kan testi yapılır.

 

Gebelikte net bilgiler almak için yapılan kan testi pozitif çıkarsa, hamilelik gerçekleşmiş olur. Bu süre zarfında anne adaylarında bazı belirgin belirtilerin görünme oranı da yüksektir. Bel ağrıları, kusma ve karın ağrıları gebelikle ilgili en önemli belirtiler olur. Bu tip belirtileri olmayan anne adaylarının ise endişe içine girmemeleri gerekir, öyle ki belirtinin olmaması hamileliğin olmadığı anlamına gelmez.

 

Tüp Bebek Transfer Sonrası Tutunma Belirtileri Kadınları Kulübü

 

Tüp bebek transfer sonrası tutunma belirtileri pek çok farklı forum ve sosyal medyada tartışılan konulardan bir tanesi oluyor. Ancak bu noktada, insanların farklı belirtiler görebileceğinin unutulmaması önemlidir. Kişiler, kendilerinde bu belirtilerin olmadığını düşünerek karamsarlık içine girmemelidir.

 

Tüp bebek tedavisinin son aşaması olan transfer sürecinden sonra anne adaylarında genellikle bel ve kas ağrısı şikâyeti alınıyor. Ancak, kas ve bel ağrıları için kesin olarak gebelik belirtisi olarak gösterilmesi doğru olmaz.

 

Tüp bebek tedavi süreçlerinde beslenme süreçleri ve diğer detaylar için Tüp Bebek Tedavisinde Yenmemesi Gerekenler yazımızı inceleyebilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Back To Top