skip to Main Content

Kıbrıs tüp bebek tedavisi, uzun yıllardır çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin ilk tercihi oluyor. Çiftlerin Kıbrıs tüp bebek tedavisi hakkında merak ettikleri bazı konular da bulunmakta. Özellikle, Kıbrıs tüp bebek tedavisi sonucunun olumlu ya da olumsuz olduğunu öğrenmek için ne yapılması gerektiği önemli bir soru işaretidir.

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde, yumurta toplama sürecinden ortalama 15 gün sonra gebelik testi gerçekleştirilir. Ayrıca, Kıbrıs tüp bebek yöntemlerinden olan donma ve çözme işlemlerinde ise gebelik testi uygulanmasının süresinde değişiklikler olabilir. Donma çözme uygulamalarında genellikle gebelik testleri transfer sonrasındaki 12. Günde yapılır.


Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde Gebelik Testi Kaç Kez Yapılmalı?

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde uzmanlar tarafından belirlenen bir gebelik test zamanı bulunur. Gününde yapılan gebelik testlerinden alınan değerlerin doğruluk oranı son derece yüksektir. Ayrıca, ilk gebelik testinden sonra genellikle hastalara, 2 gün aralıklı olmak üzere toplamda 3 defa daha gebelik testi yapılabilir. Bu sayede, tüp bebek tedavisinden alınan sonuçtan kesin bir şekilde emin olunması daha mümkün hale gelir.

 

İnsanlar, tüp bebek tedavisinde yapılan gebelik testlerinde ikiz veya tekiz sonuçlarını da öğrenmek istiyorlar. Ancak, gebelik testi neticelerinde gebeliğin tek ya da çoğul olduğunu bilmek imkansızdır.

 

Tüp Bebekte Gebelik Testi ile İlgili Önemli Hususlar

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimiz tarafından yapılan gebelik testlerinde, süreç tamamen profesyonel bir şekilde yürütülür. Yapılan testlerden en doğru sonuçların alınabilmesi için önem verilen birçok husus bulunuyor. Önceden planlanmış olan gebelik testlerinde duruma göre vajinal kanama olup olmadığına bakılabilir. Ancak vajinal kanamadan bağımsız olarak tüp bebekte gebelik testinin yapılması çok daha etkili sonuçlar verebilecektir.

 

Tüp bebek tedavisinde aynı normal gebelikteki gibi düşük riskleri de olabilir. Çok nadiren de olsa farklı sebeplerden dolayı gebelik testleri yanlış sonuçlar verebilecektir. Kıbrıs tüp bebek merkezimiz, bu süreçte hastaların her daim yanında olarak süreç boyunca testlerin doğruluğunda emin olmak için çalışmalar yapar.

 

Gebelik Testi Sonrasında Ultrason Değerlendirmesi

 

Gebelik testi yapıldıktan ortalama bir ya da iki hafta sonra ultrason değerlendirmesi sürecine girilir. Bu da demek oluyor ki embriyo transferinden ortalama 3 hafta sonra bu değerlendirmeler yapılabilmektedir. Ultrason değerlendirmesi hastaların en çok heyecanlandıkları süreçlerden birisi oluyor. Yapılan değerlendirmelerde tekil veya çoğul gebelikler hakkında bilgi alınır. Ayrıca, gebeliğin sağlık durumu da bu değerlendirmeler ile belirlenerek hastalara son durum aktarılır.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimiz, tedavinin en başından gebelik sürecinin son dönemine kadar hastalarının istek ve ihtiyaçlarını karşılamak için büyük gayret göstermektedir. Tüp bebek tedavisi süreci, gebelik testleri ve diğer önemli aşamalarda kendinizi güvende hissederek tedaviye başlayabilirsiniz.

 

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçiminin önemini ve neden yapıldığını merak ediyorsanız; Bireyler Neden Cinsiyet Seçimi Yaptırmak İsterler? yazımızı detaylıca okuyabilirsiniz!

 

 

 

Back To Top