skip to Main Content

Yumurta nakli olarak da bilinen yumurta donasyonu, tüp bebek tedavisinde çok önemli bir konuma sahiptir. Anne adayından alınması gereken yumurtaların yetersiz olduğu durumlarda başvurulan bu yöntem sayesinde bebek sahibi olan binlerce çift var.

Yumurta donasyonu işleminde de tüp bebek aşamaları yapılmaktadır. Yumurta donasyonunda en kritik nokta, yumurtaların alınacağı donör oluyor. Donörden alınan yumurtalar kadın hastanın partnerinin spermi ile laboratuvar ortamında birleştirildiğinden, donör seçimi önemli bir yer tutmaktadır.

Donör seçimi yapılırken hem çiftlerin istekleri hem de donör programına uygunluk ön planda tutulur. Anne adayının kan grubu ve fiziksel özellikleri alınarak donör seçimi yapılmaktadır. Bebek baba adayından gen alacağı için donör seçimi yapılırken anne adayının fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurulur. Merkezimiz tarafından yapılan yumurta donasyonu tedavisinde, sizin için en uygun donör seçimi yapılarak tedaviye başlatılır.

 

Bebek Babaya mı Benzer Anneye mi?

Yumurta donasyonu işleminde bir donörün yumurta hücresinden embriyo oluşturulduğu için, doğacak çocuğun kalıtsal bir hastalığının olup olmadığını ya da kime benzediğini merak etmeniz gayet doğal. Ancak bu noktada şuna dikkat edilmelidir ki, 9 ay boyunca çocuğu karnında taşıyacak kişi gerçek annedir. Bu sebeple, yumurta donasyonu sonrasında aklınızdan donör kavramını çıkarmalısınız.

Yumurta nakli öncesinde, benzerliklerle ilgili merak edilen bir konu olduğunda, merkezimize sıkça bu sorular sorulmaktadır. Merkezimiz tedavi ile ilgili tüm sorularınızı detaylı bir şekilde sizinle paylaşacaktır. Daha sonrasında sizin de görüşleriniz alınarak seçilen bağışçı, yumurta donasyonu için de uygun bulunursa işleme alınır.

Yumurta donasyonu sonrasındaki benzerliklerin yanı sıra Yumurta Donasyonu Fiyatları yazımızı okuyarak bu işlemden alınan ücretleri de görebilirsiniz.

 

Yumurta Donasyonu İşlemi Güvenilir mi?

Yumurta donasyonu tedavisinde yapılan işlemlere güven duymak istiyorsanız, iyi bir tüp bebek merkezi seçimi yapmanız gerekir. Kıbrıs Doğuş Tüp Bebek Merkezi, geniş yumurta havuzu sayesinde yumurta donasyonun’da donör seçimi gibi önemli konularda etkili çözümlere sahiptir.

Yumurta donasyonu oldukça kapsamlı bir işlem ve güvenilir bir merkez tarafından yapılmadığında sonuç hüsran olabilir. Bu nedenle de Yumurta Donasyonu ile İlgili Bilmeniz Gereken Temel Bilgiler yazımızı inceleyerek hem yumurta donasyonu ile ilgili temel bilgileri hem de merkezimizde yapılan diğer tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Back To Top