skip to Main Content

Çocuk sahibi olmak isteyenlerin denedikleri yöntemlerden bir tanesi de yumurta donasyonu yöntemi oluyor.  Yumurta donasyonu yöntemi, gebelik şansının en yüksek tüp bebek tedavisi olarak karşımıza çıkıyor.

Yumurta donasyonu sayesinde, yumurta üretimi farklı nedenlerden dolayı durmuş olan kadınların gebe kalmaları sağlanmaktadır. Bu nedenle, Kıbrıs tüp bebek tedavisinde en çok öne çıkan yöntemlerden bir tanesi yumurta donasyonu olmaktadır.

Yumurta donasyonu ile çocuk sahibi olmak isteyenler donör nedir? sorusuna da cevap aramaktadırlar. Yumurta donasyonu işleminde bir bağışçıya ihtiyaç duyulmaktadır. Donör olarak adlandırılan kadınlardan alınan yumurta hücreleri, Kıbrıs tüp bebek merkezinin steril laboratuvar ortamında kadının eşinden alınan sperm ile birleştirilir.

Yumurta donasyonu yönteminde, donör seçimine oldukça ciddi önem verilir. Donörün sağlık kontrollerinden geçirilerek herhangi bir sağlık probleminin olmamasının yanı sıra, fiziksel anlamda da anne adayıyla benzer olmasına dikkat edilir.

 

Yumurta Donasyonu ile Hamile Kalanlar Yöntemden Memnun mu? 

Teknolojinin gelişimi, tıp alanındaki birçok yöntemin günümüz koşullarına uyarlanmasında önemli bir etken olmuştur. Kıbrıs tüp bebek merkezimiz tarafından gerçekleştirilen yumurta donasyonu yönteminde de son teknolojiye sahip araçlar kullanılmaktadır. Bu sayede, çiftlerin herhangi bir zorluk yaşamadan çocuk sahibi olmaları hedeflenmektedir.

Yumurta donasyonu yönteminde, yürütülen bütün aşamaların birer gözlem süreci de bulunmaktadır. Bu sayede, yönteme devam edilirken herhangi bir problemle karşı karşıya kalınmasının da önüne geçilmiş olur. Özellikle anne adaylarının, süreç boyunca kendilerini rahat hissetmeleri için gözlemlerin sıkı tutulması son derece önemli olmaktadır.

Yumurta donasyonu ile hamile kalanlar zorlayıcı yöntemlere maruz kalmadan oldukça basit işlemler ile çocuk sahibi oldukları için son derece memnun kalmaktadırlar. Kıbrıs tüp bebek merkezimiz tarafından gerçekleştirilen yumurta donasyonu yönteminde, çiftlerin görüşlerini ve isteklerini her zaman ilk planda tutmaktayız.

 

Kıbrıs’ta Yumurta Donasyonu

Kıbrıs, tüp bebek tedavilerinde sürekli olarak gelişim gösteren bir bölge. Kıbrıs’ta, çocuk sahibi olmak isteyenler için önemli bir hizmet sunan merkezimiz yumurta donasyonu, sperm donasyonu ve embriyo donasyonu alanlarında da hizmetlerine devam etmektedir.

Teknolojinin gelişimine tanıklık eden Kıbrıs’ta yumurta donasyonu yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyenler merkezimizle iletişim kurmaya davet ediyoruz.

İlginizi çekebilir: Histeroskopi Sonrası Tüp Bebek Ne Zaman Yapılır?

Back To Top