skip to Main Content

Saç Ekimi Kıbrıs

Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde en sık karşılaşılan kozmetik sorunlardan biri de saç dökülmesidir. Erkeklere özgü olduğu düşünülse de kadınların da zaman zaman karşılaştığı bir problemdir. Günlük olarak 50 ile 100 saç teli arasında dökülme normaldir. Bu sayı üzerindeki  dökülme söz konusuysa bir uzmana danışılmalıdır. Saç dökülmesi saç lazeri, PRP gibi çeşitli saç tedavileriyle azaltılabilse de yoğun dökülme yaşanmış kişilerde kalıcı çözüm olarak saç ekimi operasyonu düşünülmelidir.

Saç ekimi, saç dökülmesi sonucu meydana gelen seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözümdür. Saç ekimi operasyonunda, hastanın ense bölgesinden genetik olarak dökülmeye dayanıklı saç kökleri toplanarak, kellik ya da seyrelme oluşmuş kısımlarda açılan kanallara ekilir. Saç ekim operasyonu lokal anestezi altında yapılan mikro cerrahi bir ameliyattır. Bu nedenle hastane ortamında ve lokal anestezi eşliğinde yapılmalıdır.

Saç dökülmesi hormonal, genetik ve yaşlanmaya bağlı olarak hem erkek hem de kadınlarda sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Bu problem kişilerde özgüven eksikliğine sebep olmakta, yaşam kalitesini ciddi anlamda düşürmektedir. Son dönemlerde saç ekiminde kullanılan yöntemlerin gelişmesi ile birlikte tatmin edici sonuçlar alınmakta ve kişinin doğal görünümü korunabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi ve Saç Ekimi 

Tüp Bebek tedavisi uzun soluklu bir tedavidir. Tüp bebek işlemi özellikle bayan hastanın üzerinde ilerleyen bir süreçtir. Tüp bebek tedavisinde erkek sadece sperm verir ve görevini tamamlar.  Saç ekimi, kısırlık tedavisiyle ilgili için Kıbrıs’ta olan çiftlerin eş zamanlı yaptırabilecekleri bir uygulamadır. Tüp Bebek tedavisinde yumurta toplama işlemi ile embriyo transferi arasında 3-5 günlük boş bir zaman olur. Bu süreyi saç ekimi işlemi için değerlendirebilirsiniz.

Merak Edilenleri Cevaplıyoruz

Kullanılan Teknolojiler

Robot, Choi / DHI, Perkutan, FUE, Sapphire

İyileşme Süresi

Hastalarımız 7 gün içerisinde günlük hayata dönebilmektedirler.

Anestezi Yöntemi

Sedasyon yöntemi & lokal anestezi uygulanır.

Sonuç Alacağınız Süre

Ekilen saçlar 2. aydan sonra çıkmaya başlar ve 1. yılın sonunda tamamlanır.

Operasyon Süresi

8 saatlik ağrısız operasyon.

Kimler Yaptırabilir

Herhangi bir hastalığı olmayan, 18 yaş üzerindeki herkes yaptırabilir.

Son Teknoloji Uygulamalarımız

DHI / Kalem Tekniği

 DHI/Kalem tekniği ile alınan saç köklerinin özel olarak geliştirilmiş kalemlerin içine yerleştirilerek tek tek yerleştirilme işlemidir.

Saphire Tekniği

 Sapphire tekniği saç köklerinin yerleşeceği kanalların özel olarak geliştirişmiş elmas uçlu kanal açıcıyla açılma işlemidir.

Traşsız Saç Ekimi

 Alım ve ekim bölgesi hariç hiçbir noktada tıraş yapılmadan uygulanan saç ekim tekniğidir.

FUE (Folicular Unite Extraction) / Gold Tekniği

 Özel olarak geliştirilen gold cihazlar ile enseden alınan köklerin özel olarak açılan lateral kanallara yerleştirilme işlemidir.

FUE Tekniğinin Avantajı Nedir?

 

Saç Ekimi Kıbrıs | FUE Yöntemiyle Saç Ekimi
Yöntemin en büyük avantajı teker teker çıkarılan köklerin yerlerinin iyileşme sonrasında belli olmaması, yani girişimin bir iz bırakmamasıdır. FUE tekniğinde köklerin alındığı yerler 24 ile 48 saat içerisinde iyileşmesini tamamlar. Herhangi bir iz bırakmadığı için bu teknikle ekilmiş saçların, çok kısa tutularak da kullanılması mümkün olur.

Saç Ekimi Öncesi Yapılması Gerekenler

 • HbsAg, Anti-HCV, HIV, VDRL, APTT kan testleri yapılmalıdır.
 • Covid 19 PCR Testi yapılmaldır. (72 saat geçerli)
 • Hastanın uygunluğunun değerlendirilmesi için önden-sağdan-soldan ve ense bölgesinden çekilmiş fotoğraflarlar çekilmelidir.
 • Saç ekiminden 1 gün önce saçlar makine ile “0” numara kesilmelidir.
 • Saç ekimi işleminden 1 hafta önce sigara ve varsa aspirin kullanımına son verilmelidir.
 • Saç ekimi işleminden 3 gün önce kafein, yeşil çayı ve alkolü bırakılmalıdır.
 • Operasyona geleceğiniz gün iyi bir kahvaltı yapmalısınız.
 • Mutlaka önden düğmeli bir gömlek veya fermuarlı bir sweatshirt giyiniz. Boğazlı kazak, kafanızdan geçirerek giymek zorunda kalacağınız kıyafetler tercih etmeyiniz. Bu, şaç köklerinizin zarar görmesine neden olabilir.
 • Operasyon öncesinde saçlar yıkanmalı, saçlara harici olarak solüsyon, jöle vs. kullanılmamalıdır.
 • Kalp, şeker, tansiyon hastaları kullandığı ilaçları mutlaka doktora bildirmelidir.

 

Kıbrıs Saç Ekimi Süreci

Saç Köklerinin Toplanması
Girişimin yapılacağı günün sabahında verici alandan köklerin toplanmasını kolaylaştırmak için uzman doktor lokal anestezi uygular. Donör bölge işlem için hazırlandıktan sonra saç kökleri FUE motoru ile tek tek toplanır. Bu esnada köklerin zarar görmemesi çok önemlidir. Greft adı verilen bu köklerin her biri ortalama 2-3 kıl içerir.

Kanalların Açılması
Kanalların, bulunduğu bölgeye göre doğru büyüklükte ve derinlikte açılması nakledilen saçların çıkma oranını etkiler. Ekilecek saç kökü büyüklüğüne ve uzunluğuna uygun kanal açılmasına dikkat edilmelidir. Kanalın açısı da en doğal görünümün elde edilebilmesi için iyi ayarlanmalıdır.

Köklerin Açılan Kanallara Ekilmesi
Son aşamada toplanan kökler açılan kanallara 40-45 derecelik açılarla teker teker yerleştirilir ve saç ekimi operasyonu tamamlanır. Saç ekiminin devam ettiği altı sekiz saat boyunca, müzik dinleyip, film izleyerek ya da sohbet ederek vakit geçirmesi mümkün olacaktır.

 

Saç Ekimi Sonrası Bilgilendirme ve Yapılması Gerekenler

 • Saç ekimi sonrasında kişi, bandajlı kısmın pansumanı ve ilk yıkama için mutlaka operasyonun yapıldığı kliniğe gitmeli, saçlara kendisi müdahale etmemelidir.
 • 1 hafta süreyle sırt üstü yatma pozisyonu seçilmeli, ekim yapılan bölgede sürtme ve kaşıma yapılmamalıdır. Yine bu süre boyunca cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır.
 • 1 ay boyunca hamam, sauna, havuz, deniz ve ağır spor aktivitelerinden uzak durulmalı, direkt güneş ışığına maruz kalınmamalıdır.
 • Operasyon sonrasında ekim yapılan alanda kabuklanmalar görülmeye başlar. İlk iki gün saç ekimi yapılan ve alınan bölgenin iyileşme sürecidir. Bu süreçte önerilenler dışında herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur. Üçüncü gün ise tarif edilen şekilde saç bakımı ve yıkaması yapılmalıdır.
 • Yaklaşık on gün sonra saç ekimi yapılan ve alınan bölgelerin yıkanmaları sonucunda bölgedeki kabuklar dökülmeye başlar. On beş gün sonra her iki bölgenin iyileşme süreci tamamlanmış ve herhangi bir iz kalmamış olacaktır.
 • Üç hafta sonra ekilen saçların % 60 -70’i dökülmektedir. Sekiz ile on iki hafta sonunda ekim yapılıp dökülen saçlar yeniden uzamaya başlar ve bu süreç bir yıl kadar daha devam eder.
 • Ekim yapılan saçlar özel bakım gerektirmez. Kestirme, yıkama, şekil verme, boya gibi uygulamalar rahatlıkla yapılır. Aynı zamanda ekim yapılan saçlar dökülmemeye kodlanmıştır ve ömür boyu sizinle yaşarlar.

 

Kıbrıs Saç Ekimi Paketimiz

AĞRISIZ SAÇ EKİMİ
Sprey tekniği ile ağrısız ve iğnesiz anestezi.

LÜKS OTELLERDE KONAKLAMA İMKÂNI
Yurt dışından gelen hastalarımıza tedavi süreci boyunca lüks otellerde konaklayarak konforlu bir tedavi süreci geçirmelerini sağlıyoruz.

SİZİN İÇİN ÖZEL ASİSTAN
Hazırlık aşamasından işlem sonuna kadar size eşlik edecek asistanınız ile misafirimiz olduğunuz süre boyunca profesyonel destek almanızı sağlıyoruz.

ÜCRETSİZ KONTROL SEANSLARI
Saç ekim işlemi sonrasında yararlanabileceğiniz ücretsiz kontrol hakkı sunuyoruz.

ÖMÜR BOYU GARANTİ
Saç ekimi sonrası sağlığınıza garanti belgesi vererek memnuniyetinizi destekliyoruz. Size ömür boyu garanti veriyoruz.

VIP TRANSFER HİZMETİ
Yurt dışından gelen hastalarımıza Otel-Klinik-Otel transferlerini, özel araçlarımızla sağlıyoruz.

SAÇ BAKIM PAKETİ
İşlem sonrasında, saç bakımınızda yararlı olabilecek tüm ürünleri sizin için özel olarak hazırlıyoruz.

 

Bizimle İletişime Geçin

Uzmanlarımız ve deneyimli kadromuz sayesinde, farklı ülkelerden gelen binlerce insanı memnun ediyoruz. Saç Ekiminde Maksimum Sıklık ve Doğallık. CyprusMedi Hair Clinic olarak saç ekiminde % 100 hasta memnuniyetini garanti ediyor, sonuçlarımızla gurur duyuyoruz.

Doğallık, Kusursuz Saç Çizgisi, Maksimum Greft ve Mükemmel Sonuçlar için aşağıdaki formu doldurarak veya iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hayallerinizi ertelemeyin, sağlıklı saçlarınıza kavuşun CyprusMedi Hair Clinic Saç Ekim Merkezinde zamanla kaybettiklerinizi geri kazanın!

Sık Sorulan Sorular

İşlem lokal anestezi altında yapıldığından operasyon sırasında herhangi bir ağrı ve acı duyulmaz.

Saç ekim işleminde başın ense kısmında bulunan dökülmemeye kodlanmış saç kökleri kullanıldığından saçlar ömür boyu dökülmez.

Saç ekimi işlemi sonrası iz kalmaz.

Hayır böyle bir şey mümkün değildir.

Yapılamayabilir, saç ekimine uygun olup olmadığı doktor muayenesi ile belirlenir.

Uzman kişiler tarafından ekilen saçlar doğal görünür, diğer saçlardan ayırt etmek neredeyse imkansızdır.

Genel anestezi altında yapılan bir işlem olmadığından; saç ekiminde riskler genellikle nispeten düşüktür.

Operasyon yaklaşık 7-8 saat sürmektedir. Ayrıca operasyondan sonraki gün bakım ve kontrol için tekrar ziyaret gerekmektedir.

Hayır. Bu tam olarak FUE Tekniğinin FUT tekniğine göre büyük avantajıdır. FUE yönteminde, küçük greftler alınır, iz kalmaz. Sadece daha yakından inceleme ve parlak ışık altında, küçük boyutlu gözenekler görülebilir, ancak mevcut saçın altında belli olmaz.

Ekim sonrası ekilen saçların kalıcı olarak uzamaya başlaması için 3 ay gereklidir. 6. aydan itibaren değişim fark edilir ve doğal, hacimli bir sonuç 10-12 ayda alınır.

Saç ekiminden sonra alınan bölgeyi 1 ay sonra ekilen bölgeyi 6 ay sonra makineyle traş edebilirsiniz. O zamana kadar saçlarınızı ucundan makasla traş edebilirsiniz.

Saç ekiminden 2 hafta sonra hafif sporlara (koşu gibi) başlanılabilir. Ağır sporlara 1 ay sonra, futbol gibi kafaya darbe alan sporlara 3 ay sonra başlayabilirsiniz.

Back To Top