skip to Main Content

Tüp bebek tedavisi sonrasındaki en mutlu an, tedavinin başarı ile sonuçlandığının öğrenildiği andır. Tüp bebek tedavisi, gerçek bir emek isteyen tedavi yöntemi olduğundan dolayı, başarılı sonuçlar anne-baba adayları gibi tüp bebek merkezlerini de son derece mutlu etmektedir.

Kıbrıs tüp bebek tedavisi sonrasında başarılı sonuçlar alındığından emin olunması için belirli bir süre beklenilmesi gerekir. Embriyonun anne rahmine nakledilmesi işlemine bağlı olan transfer aşaması, net sonuçların öğrenilmesi için önemli bir aşama olur. Gebeliği öğrenebilmek için, transfer işleminin üzerinden 12 gün geçmesi beklenir.

Kıbrıs tüp bebek tedavisinin sonuçlarının öğrenilmesinde aceleci davranan ebeveyn adayları da olabiliyor. Ancak, erken yapılan testlerin tam olarak doğru sonuçlar çıkartacağı kestirilemez. Gebelik 12 günün sonunda kana çıkacağından dolayı, bu sürenin kesinlikle beklenilmesi gerekir. Kıbrıs tüp bebek merkezi de bu 12 günlük sürecin yakından takipçisi olur. Yaşanılacak anlık gelişmelerde profesyonel hamlelerde bulunulur.

 

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde İlaç Takibi

Doktor onayı ile Kıbrıs tüp bebek tedavisinden başarılı sonuçlar elde etmek için bazı ilaçlar kullanılabilir. Aynı şekilde gebelik sonrasındaki ilk süreçte de ilaç kullanılmasına devam edilmesi gerekebilir. Ancak, bu süreçte bazı hastalar ilaç kullanımından sıkılabiliyorlar. Her ne kadar gebelik oluşmuş olsa bile, bu gebeliğin sağlıklı bir şekilde devam ettirilmesi de önemli bir husus.

Gebelik sürecinde, gebeliğe bazı anne adayları bazı hormonlar salgılamaya başlarlar. Özelikle 8 ile 10. Haftalara gelindiği zaman, salgılanan hormon sayısı en üst seviyelere ulaşmaktadır. Ayrıca, dışardan ekstra ilaç kullanımı da yapılabilmektedir. Anne adaylarının bu hormon ilaçlarını düzenli olarak kullanmaları istenir. Süreçte olumlu sonuçlar alınmaya başladıktan sonra ise, yine tüp bebek doktoru gözetiminde bu ilaçlar azaltılmaya başlanır.

 

Takip Sürecinde Normal Gebelikle Arasında Önemli Farklar Bulunmuyor

Kıbrıs tüp bebek tedavisi sonucunda elde edilmekte olan gebelik ile normal gebelik arasında büyük farklılıklar bulunmuyor. Bu nedenle de Kıbrıs tüp bebek tedavisi sonrasındaki gebelikteki takip süreci de çok daha farklı olmayacaktır. Ancak her ne olursa olsun, tüp bebek tedavisinde uzman olan kişilerin bu takip süreçlerini yönetmeleri gerekir.

Şeker yükleme testi, genetik tarama testleri gibi konular takip sürecini belirginleştiren ana konular olmaktadır. Kıbrıs tüp bebek tedavisinde ve sonrasındaki gebelikte profesyonel olarak takip sürecini yönetmek isteyenler için Cyprus IVF olarak hizmetlerimize devam ediyoruz.

Tüp bebek tedavisi sonrasındaki gebelik döneminde kabızlık problemi hakkında merak ettikleriniz için, Hamilelikte Kabızlık yazımızı okuyabilirsiniz!

 

 

Back To Top