skip to Main Content

Doğal yollardan çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için denenen tüm doğal yolların başarısız olmasından sonra tüp bebek tedavisi uygulanmaktadır. Kıbrıs tüp bebek tedavisi sayesinde çocuk sahibi olan birçok çift bulunur.

 

Tüp bebek tedavisinin başarılı bir şekilde sonlanması için dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Daha sağlıklı bir hamilelik için özellikle önem verilen detaylardan bir tanesi de beslenme olur. Embriyo transferi olarak bilinen aşama sonrasında beslenme düzeninin nasıl olması gerektiği ve hangi besinlerin kullanılması konusunda profesyonel destek almak son derece önemlidir.

 

Tüp bebek tedavisinin hangi durumlarda öncelikli tedavi olduğunu merak ediyorsanız; Tüp Bebek Tedavisi Hangi Durumlarda Öncelikli Tedavi Oluyor? yazımızı incelemelisiniz!

 

Embriyo Transferi Sonrasında Diyet Programının Önemi

 

Hamile kalmayı zor bir hale getiren etkenlerin başında aşırı kilo gelmektedir. Yapılan diyet programları sayesinde Kıbrıs tüp bebek tedavisinde çok daha etkin sonuçlar almak mümkün olacaktır. Kişiye özel olarak hazırlanan diyet programları sayesinde, hastaların nasıl bir yol haritası izleyecekleri belirlenir.

 

Tüp bebek tedavisi öncesinde gerçekleştirilen testler neticesinde hastaların kilosal problemleri varsa, bu alanda bazı çalışmalar yapılır. Bunun yanı sıra, embriyo transferi sonrasın da hastaların çok daha güvenilir ve sağlıklı bir hamilelik sürecine başlamaları hedeflendiğinden dolayı kilo kontrolünün yapılması önemli olacaktır.

 

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimiz tarafından gerçekleştirilen kontrol işlemlerinde hastalarımızın kilo ile alakalı problemlerini tespit ederek, en doğru yönlendirmeleri gerçekleştirmekteyiz. Bizimle iletişime geçerek Kıbrıs tüp bebek tedavisi ile ilgili olarak birçok farklı detaya da ulaşabilirsiniz.

Back To Top