skip to Main Content

Tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin belirli kriterleri yerine getirmesi gerekir. Tüp bebek tedavisinde anne ve baba adayındaki üreme hücrelerinin yanı sıra, birçok farklı etken de tedavinin başarı oranlarını etkiler. Fazla kilo tüp bebek başarısını etkiler mi? sorusu da çiftlerin merak ettikleri durumlardan bir tanesi oluyor.

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisini etkileyen sağlık durumlarından birisi de anne adayının kilosudur. Aşırı kiloya sahip olmak Kıbrıs tüp bebek tedavisinin başarısını olumsuz olarak etkileyebilir. Fazla kilolara sahip olan anne adaylarının vücutlarının rahat hareket edebilmesi engellenmiş olur. Hamilelik sürecinde anne adayları zaten kilo alacakları için, önceden kilolu olmaları gebelik sürecini zora sokabilir.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimiz, yumurta donasyonu, embriyo donasyonu ve sperm donasyonu gibi yöntemlerde de profesyonel çalışmalar yaparak çiftlerin başarılı bir şekilde gebelik yaşamasını sağlar.

 

İlginizi çekebilir: Tüp Bebek Anne Rahmine Nasıl Yerleştirilir?

 

Aşırı Kilolar Tüp Bebek Tedavisini Nasıl Etkiler?

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde aşırı kilo sorunları hakkında duyulan endişeler arasında dış görünüş de geliyor. Ancak kilolu olma durumunun dış görünüşü etkilemediği söylenebilir. Bunun yanı sıra, fazla kilolar iç organların işleyişine zarar verir. İç organların stabil bir şekilde çalışma düzeni, kiloya bağlı olarak bozulur. Bu nedenle de aşırı kiloya sahip kadınlarda yumurta kalitesinin düşmesi ve yumurta sayısının azalması gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

 

Fazla kilolu kadınlarda başarılı bir şekilde Kıbrıs tüp bebek tedavisi gerçekleştirilse bile, gebelik sürecinde vücut kaldıramayacağı için düşük yaşanma ihtimali yüksektir. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak, aşırı kilolu kadınların tedavi süreci öncesinde dengeli bir şekilde kilo vermelerini öneriyoruz. Sağlıklı bir şekilde kilo verildikten sonra, alanında uzman ekibimizle başarılı bir Kıbrıs tüp bebek tedavi süreci gerçekleştirilir.

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak istiyorsanız ve aklınıza takılan soru işaretleri bulunuyorsa iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Back To Top