skip to Main Content

Sağlıklı bir ilişkinin işareti, bir çiftin olaylara ekip olarak yaklaşmasıdır. İyi zamanlar, kötü zamanlar, ev işleri, iş stresi gibi faktörlerinin hepsine “biz” zihniyetiyle yaklaşılmalıdır. Hamilelikte de durum farklı değil. Sadece bir partner hamile, ancak çiftler hamileliği ortak bir deneyim haline getirmeye çalışmalıdır.

Hamilelik sırasında ve sonrasında partneri tarafından desteklendiğini hisseden bir kadın daha mutlu ve stressiz hissedebilir.

Hamilelik sırasında annelerin stres seviyesinin düşük olması bebekleri de etkileyebilir.

Doktor Ziyaretlerine Birlikte Gidin

Doktor ziyaretlerine birlikte gitmek, her birinizin sürecin en önemli bölümlerinden birine bağlı hissetmenizi sağlar. Mümkünse bu ziyaretlerden sonra yemeğe gidin ve doktorunuzun sizinle paylaştığı bilgileri kendi aranızda tartışın. Bu sayede diğer doktor ziyaretleri için de daha hevesli olabilirsiniz.

 

Birlikte Egzersiz Yapın

Egzersiz, farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. Hamile kadınlar her zaman önce doktorları ile egzersiz sistemlerini tartışmalıdır. Gebelik ve egzersiz konulu blog yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz!

 

Yürümek, yoga, yüzme veya pilates, hangi egzersiz olursa olsun tümü stres gidericidir ve bu aktiviteleri partnerinizle yapmak kendinizi iyi hissetmenizi ve bütün olmanızı sağlayacaktır.

 

Egzersiz size göre değilse bile, evden çıkın ve birlikte bir şeyler yapın. Hamilelikten önce birlikte yapmaktan zevk aldığınız her şeyi yapmaya devam edin!

 

Bol Bol Konuşun

Bazen evli çiftler, birbirleriyle ilgili her şeyi zaten bildiklerine inanma hatasını yaparlar. Gebe kalmadan önce değerlerinizi, umutlarınızı, hayallerinizi ve korkularınızı birbirinizle tartışmış olsanız da, bu sohbeti yeniden gözden geçirmelisiniz. Çünkü hamileyken düşünceler değişebilir.

 

İş bölümünü tartışın. (Çocuk bezi değiştirme, gece beslemeleri, bebek banyosu, ev işleri vb.), Çocuk bakımı endişeleri, dini değerler ve aklınıza gelebilecek her şey hakkında açık ve dürüst bir şekilde konuşun.

 

Birbirinizin yetiştirilme tarzını uzun uzun tartışın. Birbirinizin ihtiyaçlarını ve bu ihtiyaçların nedenini ne kadar derinden anlarsanız, kendinizi o kadar rahat ve hazırlıklı hissedersiniz.

 

Ebeveynlik hayallerinizin gerçekleşmesine engel olan fizyolojik problemlerle baş ediyorsanız Kıbrıs tüp bebek tedavileriyle hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Back To Top