skip to Main Content

Tüp bebek tedavisi hazırlık süreci, doktor muayenesi, kan tetkikleri, hormonal incelemeler, erkekler için sperm analizi ve diğer önemli testler gibi pek çok aşamayı kapsar. Kıbrıs tüp bebek tedavisi öncesindeki hazırlık süreçlerindeki aşamaların eksiksiz bir şekilde yapılıyor olması, daha etkili ve başarı oranı yüksek bir tedavi için önemi vardır.

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisi sürecinde, gerçekleştirilecek testlerin hemen hemen birçoğunun tedavi öncesinde tamamlanması gerekir. Bu sayede, tedavi öncesinde saptanabilecek bir problemin, tüp bebek tedavisini olumsuz yönde etkilemesi önlenebilir.

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisi öncesinde merkezimiz ile yapılan görüşmelerde, çiftlerin görüşmelere beraber katılım sağlamaları önemlidir. Bu sayede, tedavi seçimi yapılması ve tedavi ile ilgili olarak her türlü kararın birlikte alınması çok daha etkili bir hale gelecektir.

 

Hazırlık sürecinde, uzman doktor öncelikli olarak çiftlerin tıbbi geçmişlerini inceleme altına alır. Erkek ve kadınlara özel durumlar olabileceğinden dolayı, kadın ve erkek ile ayrı olarak muayene süreçleri geçirilir. Çiftlerin daha önce yaptırmış oldukları bazı tetkikler bulunuyorsa, bunları tedavi öncesinde yanlarında getirmeleri önerilebiliyor. Böylece, bazı testlerin tekrardan yapılmasının da önüne geçilmiş olacaktır.

 

Tüp Bebek Öncesinde Yapılan Temel Tetkikler Nelerdir?

 

Kadınlar ve erkekler için yapılacak olan tetkikler değişkenlik gösterecektir. Kadınlara HIV, HbsAg, Anti-HCV ve kan grubu gibi bazı tetkikler gerçekleştirilir. Erkeklerde ise Semen analizi başlıca olmak üzere kadınlarda olduğu gibi HIV, HbsAg gibi tetkikler de uygulanır. Çiftler için standart olan yapılan testlerin yanı sıra gerekirse yapılacak olan testler de vardır. Uzman doktor tarafından gerçekleştirilen kontroller esnasında farklı gerek görülen testler varsa, Kıbrıs tüp bebek tedavisinin başarısı ve çiftlerin sağlığını gözetmek için o testler de yaptırılır.

 

Gerçekleştirilen görüşmeler, muayene süreçleri ve testler sonrasında, doktorların görüşleri dahilinde bazı etkenler de göz önünde bulundurularak hangi ilaçların ne kadar doz kullanılması gerektiği de belirlenir.

 

Gebelik sürecinde kızamıkçık enfeksiyonu olmanın ne gibi etkiler olabileceğini merak ediyorsanız Hamilelikte Kızamıkçık Enfeksiyonu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Back To Top