skip to Main Content

Gebelik testine kadar ki heyecanlı bekleme aşamasının başlangıcında, tüp bebekteki embriyo transferi vardır. Tüp bebek tedavisinde gerçekleştirilen embriyo transferinde, embriyonun sağlıklı bir şekilde tutunarak gelişmesiyle birlikte gebelik oluşur.

 

Embriyo transferinin başarısızlıkla sonuçlanabileceğinin de unutulmaması gerekir. Eğer ki, tutunma gerçekleşmez ise tedavi başarısız sayılır ancak yeniden denenebilir.

 

Tüp bebek tedavisinin en heyecan verici kısmını oluşturan embriyo transferi aşaması ile ilgili çiftlerin de merak ettikleri konular vardır. Özellikle, tüp bebek tedavisinde tek embriyo transferi insanların ilgisini çeken konulardan bir tanesidir.

 

Kıbrıs tüp bebek merkezimiz tarafından gerçekleştirilen embriyo transferi gibi her aşamada uzman kontrollü bir şekilde adımlar atılır. Kıbrıs tüp bebek tedavisinde yumurta donasyonu, sperm donasyonu ve embriyo donasyonu gibi yöntemler de profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir.

 

Tüp Bebek Tedavisinde Tek Embriyo mu Çift Embriyo mu?

 

Tüp bebek tedavisi sayesinde çocuk sahibi olmak isteyen insanların kafalarındaki soru işaretlerinden bir tanesi de tüp bebek tedavisinde tek embriyo mu çift embriyo mu sorusu oluyor. Öncelikli olarak, embriyo transferi sürecinde transfer edilecek embriyo sayısı bazı yasal düzenlemelere bağlıdır.

 

35 yaş üzeri ya da daha önce başarısız tüp bebek süreci geçirmiş olan kadınlar için gebelik şansını artırmak adına çift embriyo yöntemi uygulanabilir.

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde gelişen teknolojinin faydalarını her alanda görebilmeniz mümkündür. Haliyle, gelişen tedavi yöntemleri ve artan başarı oranları ile tek embriyo ve çift embriyo arasındaki başarı farkı ortadan kalkmıştır. İki yöntem arasında çok büyük farklılık içermediği için genellik karar sürecinde uzman görüşleri ve yasal düzenlemeler göz önünde bulundurulur.

 

İlginizi çekebilir: Tüp Bebek Anne Rahmine Nasıl Yerleştirilir?

 

Tek Embriyo Dondurulabilir mi?

 

Embriyo konusunda en çok merak edilen ve üzerinde durulan işlemlerden bir tanesi de embriyo dondurma işlemi olur. Laboratuvar ortamında dondurulmuş olan embriyolar, daha sonra kullanılmak üzere saklanabilir.

 

Tek embriyo dondurulabilir mi? Sorusuna gelecek olursak, sayısı fark etmeksizin tüp bebek sürecinde elde edilmiş olan embriyolar profesyonel bir şekilde dondurulabilir.

 

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde başarılı çalışmaları ile ön plana çıkan merkezimiz ile iletişime geçerek pek çok farklı yöntem hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz!

Back To Top